مقالات

مهمترین ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی

ارور یخچال ال جی

در چندین سال قبل اگر یخچال یا فریزر دچار ایراد می‌شد، تنها راه برای اطلاع از مشکل درخواست کمک از تعمیرکار بود. امروزه در بسیاری از مدل‌های ساید بای ساید، یخچال فریزر و حتی ماشین لباسشویی یک صفحه نمایش کوچک تعبیه شده است که در صورت بروز هرگونه مشکل کد ارور مربوطه را نمایان می‌کند.

در نتیجه برای اطلاع از منبع مشکل کافیست نسبت به معنای ارور آشنایی داشته باشید و سپس می‌توانید برای تعمیر و رفع ایراد از تعمیرکار کمک بگیرید. بعضی از مشکلات توسط خود کاربر و ایرادات فنی توسط کارشناسان برطرف می‌شوند. به همین دلیل در ادامه مطلب به بررسی 30 ارور یخچال ساید بای ساید ال جی و روش برطرف کردن آن خواهیم پرداخت.

ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی

ارور یخچال ساید بای ساید ال جی

هر یخچال و ساید بای ساید ایرادات خود را با تعدادی کد خطا نشان می‌دهد. به همین دلیل اگرچه بعضی از ارورهای آن‌ها مشابه یکدیگر باشند، اما به طور کلی هر برند دارای لیست مخصوص به خود است. می‌توان گفت ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی به صورت کامل در چیزی حدود ۳۰ کد خطا خلاصه می‌شوند که درباره هر یک به ارائه توضیحاتی خواهیم پرداخت.

در ضمن تمامی ارورهای مطرح شده بر اساس نوع و مدل ساید بای ساید ال جی با یکی از موارد r، Er و یا E آغاز می‌شوند.

ارور FS ساید بای ساید ال جی

کد خطای FS یخچال ساید ال جی که با کد F5 دارای معنای مشابهی هستند، نشان دهنده خراب شدن یا وجود اشکال در سنسور دمای فریزر است. پس از مشاهده این ارور می‌توانید در ابتدا برای رفع ایراد یخچال سیم کشی و اتصالات مربوط به سنسور را بررسی نمایید. در صورت وجود مشکل در این اتصالات به تعمیر و تعویض آن‌ها نیاز خواهد بود. همچنین در بعضی مواقع این کد می‌تواند معنای خرابی برد را به همراه داشته باشد. در هر صورت بهتر است برای برطرف کردن ارور ساید ال جی با تکنسین تماس بگیرید.

ارور rs ساید بای ساید ال جی

کد خطای rS ساید ال جی از نظر محتوایی تقریباً مشابه کد FS است با این تفاوت که این ارور به معنای خراب شدن یا ایرادات سنسور دمای یخچال است. البته در بعضی موارد مشکل اصلی می‌تواند از قسمت برد یخچال باشد.

برای رفع این ارور ساید بای ساید ال جی باید سیم کشی، اتصالات و سنسور یخچال بررسی شود. سپس باید در صورت نیاز هر یک از آن‌ها با قطعات باکیفیت و جدید تعویض شوند. ضمناً به دلیل فنی بودن مشکل بهتر است کارها توسط کارشناس تعمیر ساید بای ساید ال جی انجام شوند.

ارور CO ساید بای ساید ال جی

کد خطای CO یخچال ساید ال جی به معنای وجود مشکل در ارتباط میان قطعات دستگاه است. در اکثر مواقع منبع این کد مربوط به ایراد در ارتباطات بین صفحه نمایشگر و برد اصلی یخچال می‌باشد. برای رفع آن می‌توانید وضعیت سیم کشی و اتصالات مرتبط با آن‌ها را بررسی کنید. همچنین در اکثر موارد برای برطرف کردن ارور به صورت اساسی و اطمینان خاطر از بدتر نشدن مشکل یخچال باید از کارشناس تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی کمک بگیرید.

ارور dS ساید بای ساید ال جی

کد خطای dS ساید بای ساید ال جی با عنوان کد d5 هم شناخته می‌شود. این ارور به معنای وجود مشکل در سنسور دیفراست دستگاه است. در واقع یک قطع شدن اتصال به صورت کوتاه در این قسمت رخ داده و در نهایت باعث نمایش ارور مرتبط با آن شده است. برای رفع این ارور به بررسی سنسور دیفراست و اتصالات آن نیاز است تا در صورت معیوب شدن تعویض انجام شود. در نتیجه کاربر نمی‌تواند به تنهایی این ارور را برطرف کند و باید با کارشناس تعمیر تماس بگیرد.

ارور FF ساید بای ساید ال جی

ارور FF ساید بای ساید ال جی

به طور خلاصه کد خطای FF یخچال ساید بای ساید ال جی به معنای بروز مشکل در فن فریزر یا موتور فن می‌باشد. در اکثر مواقع منبع به وجود آمدن این ایراد از یخ زدگی یا تجمع برفک بر روی قطعه مرتبط است.

همچنین لازم است بدانید که اگر در اطراف فریزر برفک مشاهده کردید یا در تراز بودن درب آن مشکلی وجود داشت، به بررسی تکنسین نیاز خواهد بود.

همچنین برای برطرف کردن ارور FF یخچال ساید ال جی به بررسی تخصصی فن فریزر و موتور آن نیاز است تا در صورت لزوم اقدامات لازم برای تعمیر انجام شوند.

ارور CF ساید بای ساید ال جی

کد خطای CF یخچال ال جی می‌تواند به معنای معیوب شدن کندانسور و فن آن یا مشکل در زمان سیگنال بازخورد (feedback) باشد. در واقع اگر سیگنال بازخورد فن پشت دستگاه که وظیفه تخلیه گرمای کندانسور را برعهده دارد، کمتر از ۶۵ ثانیه باشد، این ارور در صفحه نمایشگر یخچال ظاهر می‌شود. به تنهایی امکان انجام اقدامات لازم برای برطرف کردن آن وجود ندارد و به‌طبع باید از تعمیرکار مجرب این زمینه کمک گرفت.

بیشتر مطالعه کنید: ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

ارور dH ساید بای ساید ال جی

اگر یخچال ال جی بیش از یک ساعت در حال انجام عملیات یخ زدایی باشد، کد خطای dH ساید بای ساید بر روی صفحه نمایش مشخص خواهد شد. البته این ارور در بعضی از مدل‌ها با کدهای Fdh و rdh هم نمایش داده می‌شود. به عبارتی دیفراست یخچال دچار مشکل شده است.

برای رفع ارور dH ساید بای ساید ال جی باید حدود ۲ دقیقه یخچال را از برق بکشید و سپس مجدّداً آن را متصل نمایید. با این کار دستگاه از ابتدا راه‌اندازی می‌شود و عملیات دیفراست یا همان یخ زدایی را از سر خواهد گرفت. اگر این کد خطا پس از راه‌اندازی مجدد دستگاه همچنان نمایش داده شد، باید با کارشناس مجرب برای تعمیر ساید ال جی تماس بگیرید.

ارور rt ساید بای ساید ال جی

کد خطای rt ساید بای ساید ال جی نشان می‌دهد که سنسور دمای محفظه دچار مشکل شده یا به عبارتی دمای اتاق بیش از اندازه نرمال است. این ارور یکی از مشکلات پیچیده به حساب می‌آید که منبع به وجود آمدن آن می‌تواند به قطعات گوناگونی مرتبط باشد. برای مثال وجود ایراداتی در برد الکترونیکی و اتصالات آن، رله، فیوز، خازن، ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و کمپرسور موتور همگی می‌توانند منجر به ایجاد این اشکال شوند.

در نتیجه بهترین راه حل برای رفع آن درخواست اعزام کارشناس از یک مجموعه تعمیر یخچال است.

ارور HS ساید بای ساید ال جی

کد خطای HS ساید بای ساید ال جی به دلیل معیوب شدن سنسور رطوبت یخچال یا یک اتصالی کوتاه در آن به وجود می‌آید. در ضمن این ارور با عنوان کد H5 هم شناخته می‌شود. در اکثر موارد برای برطرف کردن آن به بررسی سنسور از نظر اتصال کوتاه نیاز است. در نتیجه به دلیل فنی بودن مشکل درخواست اعزام کارشناس راه مناسبی خواهد بود. 

ارور SS ساید بای ساید ال جی

کد خطای SS یخچال ساید بای ساید ال جی به دلیل معیوب شدن سنسور کشوی یخچال به وجود می‌آید. البته بعضی از افراد این ارور را با عنوان 55 می‌خوانند و معنای هر دوی آن‌ها یکی است. این مشکل می‌تواند بر اساس یک اتصال کوتاه در سنسور و یا در صورت بروز مشکل در اتصالات مربوط به آن ایجاد می‌شود. برطرف کردن این ارور یخچال یک کار تخصصی است که کاربر یا مصرف کننده بدون تجربه و مهارت لازم قادر به انجام آن نخواهد بود.

ارور IS ساید بای ساید ال جی

ارور IS ساید بای ساید ال جی

کد خطای IS ساید ال جی بر اساس معیوب شدن موتور فن یخ ساز دستگاه به وجود می‌آید. همچنین عدم اتصال سنسور یخ ساز هم می‌تواند به نمایش این ارور منجر شود. ضمناً ارور 15 یا I5 دیگر کدها با معنای مشابه به این کد هستند. برای رفع این ایراد یخچال به بررسی موتور فن و سنسور یخ ساز دستگاه نیاز است که باید توسط یک شخص دوره دیده از مراکز معتبر تعمیر یخچال انجام شود.

ارور IT ساید بای ساید ال جی

کد خطای IT یخچال ساید بای ساید به دلیل وجود اشکال در یخ ساز یا ایراد در جریان آب نمایش داده می‌شود. برای رفع آن به بررسی سنسور محیطی و سیستم یخ ساز نیاز خواهد بود که توصیه می‌شود برای انجام آن از تعمیرکار کمک بگیرید. همچنین بعضی از دلایلی که باعث ارور یخ ساز ساید می‌شوند، به این شرح هستند:

 • خاموش بودن یخ ساز
 • مشکل منبع و جریان آب
 • وجود دمای نامناسب
 • تجمع میزان زیاد یخ در داخل قطعه
 • مسدود بودن راه خروج یخ
 • مسدود بودن راه تأمین آب مورد نیاز برای تولید یخ

ارور IF ساید بای ساید ال جی

زمانی که در فن یخ ساز ساید بای ساید ال جی ایراداتی مثل گیر کردن یا اتصالات نادرست وجود داشته باشد، کد خطای IF یا در بعضی مدل‌ها ارور F1 نمایان می‌شود. در اکثر مواقع زمانی که اطراف این فن یخ یا برفک تجمع پیدا می‌کند، با این ارور روبه‌رو خواهید شد.

به طور معمول برفک یخچال و ساید بای ساید به دلیل بسته نشدن صحیح درب دستگاه به وجود می‌آید، در نتیجه باید ایرادات مربوط به درب را سریعاً برطرف نمایید تا از چنین مشکلاتی جلوگیری شود. همچنین برای رفع ارور IF یخچال ساید بای ساید ال جی به بررسی فن و موتور یخ ساز نیاز است.

مطالعه مقاله مشکلات باز ماندن درب یخچال فریزر و ساید بای ساید، شما را نسبت به ایرادات احتمالی آگاه می سازد.

ارور AS ساید بای ساید ال جی

زمانی که موتور درب اتوماتیک در حال کار کردن است اما میکروسوئیچ در حالت باز قرار دارد، کد خطای AS یخچال ساید ال جی نمایان خواهد شد. این ارور در بعضی از مدل‌ها با حالات ارور A5، r AS و یا  L AS نشان داده می‌شود. باید سوئیچ مربوطه را برای برطرف کردن آن تعویض کرد که بهتر است به صورت اساسی توسط افراد مجرب در این زمینه انجام شود.

ارور rF ساید بای ساید ال جی

در اکثر موارد با بروز مشکل و ایراد در فن فریزر یا یخچال با ارور rF یخچال ساید بای ساید مواجه خواهید شد. این ایراد یکی دیگر از ارورهایی است که می‌تواند به دلیل برفک زدن یخچال به وجود آید. به همین دلیل مصرف کنندگان باید با دلایل برفک زدن یخچال و راه برطرف کردن آن آشنا باشند تا بتوانند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.

همچنین برای رفع ارور rF ساید بای ساید ال جی به بررسی ایرادات مکانیکی یا الکترونیکی فن نیاز خواهد بود. در صورت مشاهده عیب و نقص در این قطعه می‌توانید آن را با یک قطعه جدید جایگزین نمایید.

ارور gF ساید بای ساید ال جی

در صورتی که سنسور جریان یا فلومتر با یک اشکال مواجه شود، کد خطای gF در نمایشگر یخچال ساید بای ساید نشان داده خواهد شد. اگر یخ ساز دستگاه با میزان آب بیش از اندازه پر شود، این سنسور مشکل را تشخیص خواهد داد و ارور مرتبط نمایان می‌شود.

همچنین پایین بودن فشار آب هم نمایش این کد خطا را حادث می‌شود. با این وجود باید فشار آب را کمی افزایش دهید و در صورت رفع نشدن اشکال از مجموعه تعمیر لوازم خانگی درخواست اعزام تعمیرکار داشته باشید.

ارور OF F ساید بای ساید ال جی

ارور OFF ساید بای ساید ال جی

اگر یخچال ساید بای ساید ال جی را به تازگی خریداری کرده باشید، احتمال موجه شدن با کد OFF وجود خواهد داشت. در واقع این کد نشانگر یک خطا یا ایراد نیست و به معنای فعال بودن حالت DEMO یا DISPLAY یخچال ساید است. این حالت باعث غیر فعالی خنک شدن دستگاه می‌شود تا در مصرف انرژی هنگام عدم استفاده صرفه‌جویی شود. برای غیر فعال کردن و برطرف کردن کد می‌توان به این شکل عمل کرد:

 • در صفحه نمایشگر یخچال دکمه‌های REFRIGERATOR و ICE PLUS را به صورت همزمان برای حدود پنج ثانیه نگه دارید.
 • پس از انجام این کار باید یک صدای بوق کوتاه از صفحه نمایش دریافت کنید.
 • همچنین با نمایش تنظیمات دما غیر فعال شدن این حالت تأیید خواهد شد.

اگر با انجام این مراحل همچنان کد نمایان بود، با نمایندگی یا تعمیرکار تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

ارور dF ساید بای ساید ال جی

یکی دیگر از ارورهای یخچال ساید بای ساید مورد dF است که به معنای معیوب شدن و وجود اشکال در سیستم دیفراست یا یخ زدایی دستگاه می‌باشد. برای رفع این کد خطا باید در ابتدا فیوز و هیتر دیفراست یخچال را بررسی کرد و سپس در صورت عدم مشاهده منبع اشکال به بررسی اتصالات برد کنترل پرداخت.

ارور FR ساید بای ساید ال جی

در بعضی از مدل‌های ساید بای ساید ال جی ایرادات موتور یخچال با کد خطای FR نشان داده می‌شود. به دلیل اهمیت بالای موتور در عملکرد دستگاه نمی‌توان به هر شخصی برای تعمیر آن اطمینان کرد. از این رو انجام اقدامات لازم را تنها باید به دست کارشناس دوره دیده و ماهر سپرد.

ارور 22 ساید بای ساید ال جی

با استفاده از یخچال ساید بای ساید ال جی به احتمال زیاد در صورت بروز مشکل در رله کمپرسور با کد خطای 22 مواجه خواهید شد. تنها راه صحیح برای برطرف کردن این ایراد دریافت خدمات تعمیر یخچال از یک مجموعه قابل اعتماد در این زمینه است.

ارور 67 ساید بای ساید ال جی

کد خطای 67 یکی از ارورهای مرتبط با ایراد درب یخچال ساید ال جی است. برای مثال اگر یک جسم مابین درب گیر کند و یا شکافی بین آن وجود داشته باشد که مانع بسته شدن صحیح درب شود، با نمایش این کد روبه‌رو خواهید شد. این مورد هم یکی از ارورهایی است که امکان برطرف کردن آن توسط کاربر وجود ندارد و به بررسی تعمیرکار نیاز خواهد بود.

ارور dr ساید بای ساید ال جی

کد خطای dr یخچال ساید بای ساید ال جی به معنای وجود مشکل در درب دستگاه است. در واقع زمانی که موتور درب یخچال تا پس از پنج ثانیه در حالت حداکثری یا حالت خانه قرار نمی‌گیرد، این ارور در صفحه نمایشگر نمایان می‌شود. برطرف کردن این خطای یخچال Lg به بررسی و تعمیرات تخصصی نیاز دارد.

ارور c ساید بای ساید ال جی

کد خطای c یخچال ساید بای ساید ال جی به معنای وجود اشکال در ارتباط میان برد الکترونیکی و پنل نمایشگر یخچال است. در واقع این کد دارای معنای مشابهی با ارور CO می‌باشد اما در بعضی مدل‌ها با این شکل نشان داده می‌شود. همچنین برای رفع آن به بررسی سیم‌ها، برد و پنل نیاز است.

ارور Sb ساید بای ساید ال جی

در حقیقیت ارور Sb یخچال ساید ال جی یک خطا یا ایراد نیست و تنها یک پیام در خصوص فعال بودن حالت Sabbath دستگاه است. این کد در مدل‌های مختلف ساید با کدهای B5، S6 و یا 56 نمایش داده می‌شود. برای غیر فعال کردن آن می‌توان به روش زیر عمل کرد:

 • دکمه‌های FREEZER و WIFI را برای حدود ۳ ثانیه به صورت همزمان نگه دارید تا کد Sb بر روی نمایشگر نمایان شود.
 • با انجام این کار پس از گذشت ۹۶ ساعت حالت Sabbath غیر فعال خواهد شد.

ارور FdS ساید بای ساید ال جی

ارور FdS ساید بای ساید ال جی

کد خطای FdS یخچال ساید ال جی با وجود مشکل در سنسور دیفراست فریزر ظاهر می‌شود. برای یافتن منبع آن باید سنسور دیفراست و اتصالات مربوطه بررسی شوند تا در صورت نیاز اقدامات لازم برای تعویض قطعه انجام گیرند.

ارور rdS ساید بای ساید ال جی

کد خطای rdS یخچال ساید بای ساید ال جی تا حدودی مشابه ارور FdS می‌باشد و به معنای وجود مشکل در سنسور دیفراست یخچال است. برای برطرف کردن این ایراد هم به بررسی سنسور دیفراست یخچال و اتصالات یا سیم کشی آن نیاز خواهد بود.

ارور E6 ساید بای ساید ال جی

به عنوان یکی دیگر از مهمترین ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی می‌توان کد خطای E6 را نام برد. این ارور بر اساس عملکرد نادرست سیستم دیفراست و برفک زدن دستگاه به وجود خواهد آمد. برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلات و ارورهایی باید از برفک زدن یخچال جلوگیری کرد.

ارور h ساید بای ساید ال جی

اگر در هیتر المنت یخچال ساید بای ساید ال جی ایرادی وجود داشته باشد، به احتمال زیاد کد خطای h در صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر خواهد شد. برای رفع این ایراد در ابتدا باید میزان مقاومت المنت را بررسی کرد و سپس در صورت لزوم آن را با یک قطعه جدید تعویض نمود.

ارور Od ساید بای ساید ال جی

کد خطای Od یخچال ساید ال جی یکی از مواردی است که تنها در مدل‌های جدیدتر مشاهده می‌شود. این ارور به معنای وجود اشکال در ارتباطات میکروفون نمایشگر LCD و مودم وای‌فای است که برای رفع آن باید از خدمات تعمیر یخچال استفاده کرد.

ارور C1 ساید بای ساید ال جی

کد خطای C1 یخچال ساید بای ساید ال جی یکی دیگر از مواردی است که تنها در مدل‌های سری جدید رخ می‌دهد. این ارور به معنای تشخیص خطا در ارتباط micom و یا میکروفون و نمایشگر LCD است. در نتیجه رفع آن نیازمند بررسی و اقدامات تخصصی می‌باشد.

برطرف کردن ارور یخچال ساید بای ساید ال جی

برطرف کردن ارور یخچال ساید بای ساید ال جی

درخواست اعزام کارشناس از مجموعه‌های معتبر تعمیر یخچال بهترین و مطمئن‌ترین راه برای برطرف کردن ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی است. مجموعه تعمیر لوازم خانگی باماتعمیرات با همکاری کارشناسان مجرب و دوره دیده امکان برطرف کردن ایرادات و ارورهای مختلف را به صورت تضمینی به وجود آورده است. کافیست درخواست خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت بهترین تعمیرکار به محل اعزام شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *